-13%

TOSHIBA Инвертер клима уред Seiya RAS-13E2AVG-E

– A++ / А+ висока енергетска класа ладење /греење
– DC Hybrid Inverter технологија
– функција самочистење со антипрашлест филтер
– исклучително тивка работа (дури до 19 dB)


Original price was: 54,970.00 ден.Current price is: 47,800.00 ден.

Спореди

Опис

TOSHIBA Инвертер клима уред Seiya RAS-13E2AVG-E

  • A++ / А+ висока енергетска класа ладење /греење
  • DC Hybrid Inverter технологија
  • функција самочистење со антипрашлест филтер
  • исклучително тивка работа (дури до 19 dB)
  • опција за далечински управувач тип RB-RXS30-E со многу други дополнителни можности и функции (со доплата)
  • опсег на работа ладење – надворешна температура од -15 ÷ 46oC
  • опсег на работа греење –надворешна температура од -15 ÷ 24oC
  • Капацитет -ладење / греење (kW):3,3 (1,00 ÷ 3,60) / 3,6 (1,10 ÷ 4,50)

Во денешно време кога трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме, важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување. Воедно ако можеме и да заштедиме и користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала и докажала дека е најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Затоа, ако се одлучувате да купите инвеертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука и допридонесувате до поздрава и почиста околина, а и сметките за струја ќе ви се намалат.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.