-13%

TOSHIBA Инвертер клима уред HAORI RAS-B16N4KVRG-E

– ECO mode за намалена потрошувачка и пониски сметки за струја
– Hi-power за инстантно загревање или ладење
– Капацитет на ладење/греење kW – 3.5/4.2
– Енергетска класа A+++


Original price was: 99,940.00 ден.Current price is: 86,900.00 ден.

Спореди

Опис

TOSHIBA Инвертер клима уред HAORI RAS-B16N4KVRG-E

  • Елегантен дизајн со текстилна прекривка во боја
  • Toshiba ultra pure filter фаќа до 94% од PM 2.5 честичките
  • Плазма јонизатор кој ги фаќа и неутрализира нечистотиите во воздухот
  • Обложена со MAGIC COIL за врвна чистота како нова
  • Интегрирано Wi-Fi за контрола преку мобилен телефон и гласовна контрола
  • ECO mode за намалена потрошувачка и пониски сметки за струја
  • Hi-power за инстантно загревање или ладење
  • Капацитет на ладење/греење kW – 4.6/5.5
  • Енергетска класа A+++
  • Бучност при работа од 39 dB(A)
  • SEER 7.80
  • SCOP 4.60
  • Проток на воздух 730 м3/ч
  • Опсег на работа -15~46 степени
  • Димензии на внатрешна единица (ВхШхД) 300x987x210 мм
  • Димензии на надворешна единица (ВхШхД) 550x780x290 мм
  • Компресор DC Rotary
  • Фреон R32
  • Гаранција 3 години

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.