-13%

TOSHIBA Инвертер клима уред DAISEIKAI RAS-10PKVPG-E

 • Енергетска класа при греење/ладење: А+++
 • Colored LED (син/црвен) диспеј
 • Плазма јонизирачки филтер
 • Капацитет-ладење/греење (kW):2,5 (0,55 ÷ 3,50)/3,2 (0,45 ÷ 5,80)Original price was: 94,650.00 ден.Current price is: 82,300.00 ден.

Спореди

Опис

TOSHIBA Инвертер клима уред DAISEIKAI RAS-10G2KVP-E

 • Високи SCOP и SЕЕR од неверојатни 9,1
 • Енергетска класа при греење/ладење: А+++
 • Најнова Toshiba TWIN ROTTARY компресорска технологија
 • 3D Air Flow, On-demand defrosting
 • Неделен и дневен тајмер
 • Colored LED (син/црвен) диспеј
 • Нов систем на дување
 • Плазма јонизирачки филтер
 • Опсег на работа: од 10 до 46 °C / од -15 до -24 °C
 • Капацитет -ладење / греење (kW):2,5 (0,55 ÷ 3,50) / 3,2 (0,45 ÷ 5,80)

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.