-13%

MICHELIN Пневматици 205/50 R17 93V

– Брзински индекс: V (240 км/ч)
– Индекс на носивост: 93 (650 кг по гума)


Original price was: 12,520.00 ден.Current price is: 10,890.00 ден.

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: V (240 км/ч)
  • Индекс на носивост: 93 (650 кг по гума)

Најновата гума изградена специјално за зима од 2018 година. Зимска гума совршена за возење во зимски услови како снег, мраз или силен дожд. Во услови како што се снег, мраз или силен дожд, ова е местото каде што гумите Michelin Alpin 6 се ексклузивни. Достапна е како Run Flat и има можности за дополнително оптоварување.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.