-13%

MICHELIN Пневматици 195/65 R16 104R

– Брзински индекс: R (170 км/ч)
– Индекс на носивост: 104 (900 кг по гума)


12,900.00 ден 11,220.00 ден

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: R (170 км/ч)
  • Индекс на носивост: 104 (900 кг по гума)

Michelin Agilis Alpin е зимска гума дизајнирана за сите возила за комунални услуги и комбиња (над 2.8 тони GVW). За професионалните корисници, новата гума обезбедува подобрени перформанси во сите WINTER услови, како и поекономична и поцврсти! Најважните придобивки се: уште поголема безбедност и мобилност, повеќе километража, поцврсти. Додека го дизајнирале производот, специјалистите успеале да го намалат растојанието за застанување на површините на мразот и на влажниот асфалт.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.