-13%

INVENTOR Инвертер клима уред PROfessional PFUVI-18WFI / PFUVO-18

– Енергетска класа ладење/греење – A++/А+++
– SEER 6.5
– SCOP 5.2
– Опсег на работа: -20~49 °C


51,740.00 ден 44,990.00 ден

Спореди

Опис

 • PROfessional PFUVI-18WFI / PFUVO-18
 • Перфектно чиста и здрава средина без вируси и штетни честички благодарејќи на Ultraviolet Type C & Ionizer технологијата
 • Wi-Fi функција, само превземате бесплатна апликација на вашиот мобилен и можете да ја контролирате вашата клима било кога и било каде
 • Идеална температура со Follow Me функцијата
 • Чист воздух, без бактерии и микроорганизми, прашина и полен, штетни гасови и миризби, благодарение на филтрите од активен јаглен и филтерот за PM 2.5 честички
 • Функција за самочистење
 • ECO mode за најниски трошоци без последици на квалитетот на воздухот и температурата
 • Turbo Mode за брзо загревање или ладење на просторијата
 • 24-hour тајмер
 • Auto Restart во случај на прекин на струја
 • Sleep Mode за перфектна температура за спиење во просторијата и штедење на енергија
 • Индикатор за протекување на средството за ладење, код за грешка “EC” на дисплејот и автоматски прекин со работа на уредот
 • Auto Error дијагноза
 • Средство за ладење – R32 ECO 1.300 g
 • Капацитет на ладење – 18.084 (4.436-19.448) Btu / h
 • Опсег на моќност при ладење – 5.3 (1.3-5.7) kWatt
 • Капацитет на греење – 18.084 (4.436-18.766) Btu / h
 • Опсег на моќност при греење – 5.3 (1.3-5.5) kWatt
 • Енергетска класа ладење/греење – A++/А+++
 • SEER 6.5
 • SCOP 5.2
 • Проток на воздух 900 m³ / h
 • Бучност на внатрешна единица (Silent / Low / Med / Hi) – 30/36/41/47 db(A)
 • Волумен на одвлажнување – 1.6 L/h
 • Компресор – ROTARY
 • Димензии внатрешна единица (WxDxH): 940x224x316 mm
 • Димензии надворешна единица (WxDxH): 785x353x555 mm
 • Опсег на работа: -20~49 °C
 • 5 години гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.