-13%

INVENTOR Инвертер клима уред ARIA AR5VI-12WFI/ AR5VO-12

– Енергетска класа ладење/греење А++/А+++
– Опсег на температура: -15~50 °C
– SEER 7.0
– SCOP 5.4


34,490.00 ден 29,990.00 ден

Спореди

Опис

 • ARIA AR5VI-12WFI/ AR5VO-12
 • Енергетска класа ладење/греење А++/А+++
 • Интегриран јонизатор против негативни честички, загадувачи и микроорганизми, за почист воздух
 • Чиста и здрава околина благодарејќи на стерилизацискиот HEPA филтер
 • Подобар квалитет на воздухот со троен Action Filter (Vitamin C, Silver Ions, Cold Catalyst)
 • Follow Me функција за поголем комфорт и заштеда
 • Заштеда на енергија до Hotel Menu операција
 • Капацитет на ладење: 12.000 (2.800-14.200) Btu / h
 • Моќност на ладење: 3.52 (0.82-4.16) kWatt
 • Капацитет на греење: 13.000 (2.900-16.300) Btu / h
 • Моќност на греење: 3.81 (0.85-4.78) kWatt
 • SEER 7.0
 • SCOP 5.4
 • Циркулација на воздух (High/Medium/Low): 584/477/395 m³ / h
 • 4 насоки на дување на воздухот
 • Wi-Fi Standard
 • Golden Fin
 • Самочистење
 • 24 часовен тајмер
 • Sleep Mode
 • Turbo Mode
 • 12 брзини на дување
 • Auto Restart во случај на прекин на струја
 • Самодијагностика за грешки и проблеми
 • Бучност на внатрешна единица (Silent / Low / Med / Hi): 23/26/32/39 db(A)
 • Одвлажнување: 1.6 L/h
 • Компресор: ROTARY
 • Димензии внат. ед. (WxDxH): 802x189x297 mm
 • Димензии надв. ед. (WxDxH):720x270x495 mm
 • Тежина внатрешна/надворешна: 8.6/23.2 kg
 • Фреон R32/550 g
 • Опсег на температура: -15~50 °C
 • Гаранција 5 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.