-17%

CONTEC Безконтактен топломер TP500

– Прецизно мерење на температура со помош на инфрацрвен систем за детекција
– Брзо мерење на температура ≤ 1 секунда
– Лесен за употреба, со едно копче
– Безконтактен: се насочува кон челото на човекот без да се допира


3,000.00 ден 2,499.00 ден

Спореди

Опис

CONTEC Безконтактен топломер TP500

 • Прецизно мерење на температура со помош на инфрацрвен систем за детекција
 • Брзо мерење на температура ≤ 1 секунда
 • Лесен за употреба, со едно копче
 • Безконтактен: се насочува кон челото на човекот без да се допира
 • Работи на 2 AA батерии, кои може да се користат и повеќе од 100,000 пати
 • Животен век на топломерот преку 3 милиони пати
 • Растојание за мерење на температура: може да се подеси од 5~15 см.
 • Голем дисплеј LCD за лесно и читко прикажување на резултатите
 • Аларм за температура кој го подесувате по желба
 • Меморија од последни 32 мерења за анализа и споредби
 • Модификација на параметрите за различна боја на кожа: (бела, црна, жолта)
 • Мерење во целзиус или во фаренхајт
 • Изработен од 100% полиестер
 • Без пакување, тежина 175 g., со пакување 350 g.
 • Упатство за употреба

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.