-13%

BOSCH Инвертер клима уред RAC 8000 12000BTU

 • Енергетска класа на греење: A++/A+
 • Капацитет на ладење: 3.5 kW
 • Капацитет на греење: 3,5 kW
 • Греење и ладење при температура -15 до +50Original price was: 41,500.00 ден.Current price is: 35,990.00 ден.

Спореди

Опис

BOSCH Инвертер клима уред RAC 8000 12000BTU

 • Капацитет на ладење: 3.5 kW
 • Капацитет на греење: 3.5 kW
 • Енергетска класа на греење: A++/A+
 • SEER коефицент: 6.8
 • SCOP коефицент: 5.2
 • Греење и ладење при температура -15 до +50
 • Влезна снага на ладење: 1088W
 • Влезна снага на греење: 1025W
 • Фреон R410A

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.