-13%

BFGoodrich Пневматици 205/60 R15 95H XL

– Брзински индекс: H (210 км/ч)
– Индекс на носивост: 95 (690 кг по гума)


Original price was: 7,590.00 ден.Current price is: 6,600.00 ден.

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: H (210 км/ч)
  • Индекс на носивост: 95 (690 кг по гума)

Сигурен старт на снег и мраз, благодарение на одличниот контакт . Гума со максимизирана подлога за подабар контакт со патот. Широки ламели и шара за да полесно движење на пат со снег.

Оптимална контрола во WINTER услови. Благодарение на нејзината насочена шара и ламелите длесно се пробива низ вода и снег на патот. Јако централното ребро и стотици “канџи” во средината на шарата.

Благодарение на крутите гумени блокови во рамењата и флексибилни гумени соединенија има голем отисок на патот кој дава зголемена безбедност.Сигурно сопирање и гарантирано на сите временски услови на патот благодарение на густите ламели.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.