-13%

AUX Стоечки клима уред ASF H24A4 AHAR1DI EU

– Ладење: 7.4 KW
– Греење: 9.5 KW
– Фреон: R 410 A
– Проок на воздух: 1200 m³ / h


Original price was: 109,250.00 ден.Current price is: 95,000.00 ден.

Спореди

Опис

AUX Стоечки клима уред ASF H24A4 AHAR1DI EU

 • Модел: ASF-H24A4/AHAR1DI-EU
 • Превенција од струен удар: Class 1
 • Волтажа: 220~240 V
 • Фреквенција: 50 Hz
 • Ладење: 7.4 KW
 • Греење: 9.5 KW
 • Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 2.28 KW
 • Потрошувачка на ел. енергија при греење: 2.68 KW
 • Фреон: R 410 A
 • Количина на фреон: 1.8 kg
 • Проок на воздух: 1200 m³ / h
 • Внатрешна/надворешна единица, бука 47/56 dB (A)
 • Тежина на внатрешна единица 34 kg
 • Тежина на надворешна единица 53 kg
 • Гаранција 3 години

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.