-13%

AUX Инвертер клима уред ASW-H24 Ј СЕРИЈА

– Тип на фреон R32
– Количина на фреон 1.44 kg
– Опсег на работа од -25 до +50­ °C
– Опремена со греач на компресор и филтер за +2.5 PM честички


Original price was: 74,750.00 ден.Current price is: 65,000.00 ден.

Спореди

Опис

 • Во пакет со климата спаѓа и 3m бакарни цевки, 3 m кабел за поврзување на внатрешната и надворешната единица, бандаж трака, 1.5 m кондензациско црево
 • Напојување 220-240V~/50Hz
 • Тип на фреон R32
 • Количина на фреон 1.44 kg
 • Опсег на работа од -25 до +50­ °C
 • Опремена со греач на компресор и филтер за +2.5 PM честички
 • SEER 6.10(A++) W/W
 • SCOP 3.80(A) W/W
 • Класа на водотпорност IPX4
 • Маса на надворешна единица 45 kg
 • Маса на внатрешна единица 15 kg
 • Номинален капацитет за ладење 7.20 kW
 • Номинален капацитет за греење 7.20 kW
 • Максимален капацитет на ладење/греење 8.4/9,4 kW
 • Максимална потрошувачка за ладење 2.20 kW
 • Максимална потрошувачка за греење 1.96 kW
 • Волумен на проток на воздух 1150 m3/h
 • Максимална звучност на внатрешна единица 58 dB
 • Максимална звучност на надворешна единица 65 dB
 • Самодијагностика
 • Ноќен режим
 • Тајмер
 • Препорачана површина до 75 м2
 • Гаранција 3 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.