-17%

AICARE Безконтактен топломер A66

– Модел Aicare A66
– Батерија AA ( не се вклучени во пакетот)
– Димензии И Тежина 14.9*7.7*4.3 , (кг) 0.25


4,200.00 ден 3,500.00 ден

Спореди

Опис

Не само што ја мери телесната температура , туку и онаа на површините, ја мери температурата во спалните соби, во бањата, температурата на храната, температурата на млекото за новороденчиња и сето ова со функција на часовник.

Доволни се само 0.5 секунди за да измери а точноста е ±0.2°C(0.4°F). Топломерот е сигурен и хигиенски, мери и на растојание од 5-15цм и е едноставен за употреба. Доволно е само да го притиснете копчето за вклучување.

Топломерот е изработен од ABS материјали, а начинот на мерење е фронтален.

Се карактеризира со три бои (боја за аларм): кога телесната температура е нормална, светлото е зелено, преминува во жолто кога температурата е во благ пораст, додека пак преминува во црвено кога забележува висока температура.

На уредот може да се постави и аларм. Доколку не е во функција повеќе од 30 секунди топломерот ќе се исклучи сам.

Топломерот поседува сертификат CE RoHS.

  • Модел Aicare A66
  • Батерија AA ( не се вклучени во пакетот)
  • Димензии И Тежина 14.9*7.7*4.3 , (кг) 0.25

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.