-6%

STIEBEL ELTRON Проточен бојлер PER 18/21/24

 • Голем LC-Display, две менувачки бои
 • Инсталација : брза и едноставна
 • Работи и со мека и со тврда вода
 • Тежина 3,8 kgOriginal price was: 41,890.00 ден.Current price is: 39,380.00 ден.

Спореди

Опис

 • Потполно електронски управуван уред
 • Kомфорт при обезбедување на топла вода со секогаш иста температура
 • Највисок стандард за топла вода!
 • Елегантен дизајн –само 93 mm тенок
 • Менувачки избор на јачина ( 3/in1 ) од 18/21/24 kW
 • Моторен вентил за постојано константна температура
 • Електронски сензор за детекција на воздух
 • Греење на водата со систем на голи жици со  пластичен грејач
 • Погоден за употреба при мека како и тврда вода
 • Интегриран дијагностички систем
 • Брза и едноставна инсталација
 • Заштита од прскање на водата, ниво IP 25
 • Избор на температурата од 30 до 60°C
 • Степенски избор на температурата , скала /-0,5°C
 • Голем LC-Display, две менувачки бои (сина/црвена)
 • Едноставна и брза монтажа
 • Погоден и за соларна инсталација при влезна температура до 45°C и излезна температура до 60°C
 • Вклучен далечински тастер за управување
 • Волтажа : 3/PE ~ 400 V
 • Осигурачи : 32 / 32 / 35 A
 • Димензии (ВхШхД) : 485x226x93 (mm)
 • Тежина 3.8 кг

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.