-13%

DAIKIN Инвертер клима уред Sensira FTXC35C

– Капацитет на ладење: 3,5 kW
– Капацитет на греење: 4 kW
– SEER: 6,7
– SCOP: 4,28


Original price was: 58,080.00 ден.Current price is: 50,500.00 ден.

Спореди

Опис

DAIKIN Инвертер клима уред Sensira FTXC35B

 • Дискретен и стилски панел кој лесно се вклопува во ѕидот и одговара на секој декор на ентериерот
 • Bluevolution производ со R32 фреон
 • Автоматска промена на ладење/греење, автоматски се пушта режим за ладење или греење за да се постигне поставената температура
 • Титан-апатит дезодорирачки филтер
 • Ноќен режим на работа – штеди енергија со спречување на преголемо ладење/греење во ноќта
 • Powerful – режим за брзо ладење/греење по што автоматски се враќа во првобитниот режим
 • Опција за online контрола преку вашиот мобилен телефон
 • Капацитет на ладење: 3,5 kW
 • Капацитет на греење: 4 kW
 • Електрична снага ладење/греење: 1,05/1,07 kW
 • SEER: 6,7
 • SCOP: 4,28
 • Енергетска класа ладење/греење: А++/А+
 • Бучност-тивок режим ладење/греење: 21/26 dBA
 • Опсег на работа ладење/греење: 10~+46 / -15~+18 степени
 • Гаранција 3 години

Зошто треба да го изберете Daikin климатизерот ? Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.