-9%

XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 8T

– Меморија: 4 GB + 64 GB
– 48 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2″, 0.8µm, PDAF
– Li-Po 4000 mAh battery
– Octa-core (4×2.0 GHz Kryo 260 Gold & 4×1.8 GHz Kryo 260 Silver)


13,849.00 ден 12,590.00 ден

Clear
Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Android 9.0 (Pie); MIUI 10
 • Екран: 6.3″(1080 x 2340) IPS LCD
 • Gorilla Glass 5
 • CPU: Qualcomm SDM665 Snapdragon 665 (11 nm)
 • Octa-core Octa-core (4×2.0 GHz Kryo 260 Gold & 4×1.8 GHz Kryo 260 Silver)
 • GPU: Adreno 610
 • Интерна меморија:
  ROM Меморија: 64GB
  RAM Меморија: 4GB
 • Примарна камера:
  48 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2″, 0.8µm, PDAF
  8 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/4″, 1.12µm
  2 MP, f/2.4, 1/5″, 1.75µm (dedicated macro camera)
  2 MP, f/2.4, 1/5″, 1.75µm, depth sensor
 • Секундарна камера:
  13 MP, f/2.0, 1.12µm
 • Bluetooth 4.2, A2DP, LE, aptX HD
 • GPS,AGPS,GLONASS,NFCsupport
 • WiFi 802.11 b/g/n/a/ac 2.4G/5G Hz,WiFi Direct,hotspot
 • Батерија: Li-Po 4000 mAh battery
 • Fast battery charging 18W
 • Достапни бои – Moonlight White, Moonshadow Grey, Strascape Blue
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.