-9%

XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 8 Pro 6/64 Mineral Gray

– Меморија: 6 GB + 64 GB
– 64 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.7″, 0.8µm, PDAF
– Li-Po 4500 mAh battery
– Octa-core (2×2.05 GHz Cortex-A76 & 6×2.0 GHz Cortex-A55)


17,590.00 ден 15,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Мобилен телефон
 • Android 9.0 (Pie), MIUI 10
 • Екран: 6.53″(1080 x 2340 )IPS LCD
 • CPU: Mediatek Helio G90T (12nm)
 • Octa-core (2×2.05 GHz Cortex-A76 & 6×2.0 GHz Cortex-A55)
 • GPU: Mali-G76 MC4
 • Интерна меморија:
  ROM Меморија: 64GB
  RAM Меморија: 6GB
 • Примарна камера:
  64 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.7″, 0.8µm, PDAF
  8 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/4″, 1.12µm
  2 MP, f/2.4, 1/5″, 1.75µm (dedicated macro camera)
  2 MP, f/2.4, 1/5″, 1.75µm, depth sensor
 • Секундарна камера:
  20 MP, f/2.0, 0.9µm
 • Bluetooth 5.0
 • GPS,AGPS,GLONASS,NFCsupport
 • WiFi 802.11 b/g/n/a/ac 2.4G/5G Hz,WiFi Direct,hotspot
 • Батерија: Li-Po 4500 mAh battery
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.