-9%

XIAOMI Мобилен телефон Redmi Note 7 Nebula Red 4/128

– Меморија: 4 GB + 128 GB
– 48MP + 5MP AI двојна задна камера
– 4000mAh (typ) battery / 3900mAh (min)
– Qualcomm Snapdragon 660 AIE 8 јадрен процесор


15,830.00 ден 14,390.00 ден

Спореди

Опис

 • Процесор:
  Qualcomm Snapdragon 660 AIE 8 јадрен процесор
  Брзина до 2.2GHz Adreno 512 GPU, до 850MHz
 • Меморија:
  4 GB + 128 GB конфигурација со најсилни перформанси
 • Камера:
  48MP + 5MP AI двојна задна камера
  1.6μm large pixel (4-in-1 Super Pixel)*
  PDAF
  f/1.8 отвор на леќите
  Стабилни ноќни фотографии
  AI портрет режим со замаглување на позадината
  Блиц со едно ниво на светлина
  Засилување на светлината при слаба осветленост
  Стандарден HDR режим
  Автоматско HDR
  Видео стабилизација (EIS)
  Burst режим
  Панорама режим
  Препознавање на лик
 • Предна камера:
  13MP
  AI портрет режим со замаглување на позадината
  AI Beautify
  Препознавање на лик
  Селфи тајмер
  HDR
 • AI детекција на сцена:
  Задна камера: 27 категории на сцена
  Предна камера: 12 категории на сцена
 • Видео:
  1080p, 60fps/30fps
  720p, 30fps
  720p бавна снимка, 120fps
  1080p бавна снимка, 120fps
 • Батерија:
  4000mAh (typ) battery / 3900mAh (min)
  Подджува Qualcomm®️ Quick Charge™️ 4 Технологија
  5V/2A полнач (вклучено)
  Type-C порта за полнење
  Вградена батерија
 • Димензии:
  Висина: 159.21mm
  Ширина: 75.21mm
  Дебелина: 8.1mm
 • Тежина: 186g
 • Мрежи и поврзувања:
  3 избор 2 хибриден простор за СИМ картички
 • Мрежни бенда:
  GSM B2/3/5/8
  WCDMA B1/2/4/5/8
  FDD-LTE B1/2/3/4/5/7/8/20/28
  TDD-LTE B38/40
 • Поврзувања:
  Поддржува: 802.11a/b/g/n/ac
  Подджува 2.4G WiFi / Поддржува 5G WiFi / Поддржува WiFi Direct/ Поддржува WiFi дисплеј
  Поддржува Bluetooth 5.0
 • Навигација:
  GPS
  AGPS
  GLONASS
  Beidou
 • Сензори:
  Гироскоп
  Акселерометар
  Сензор за далечина
  Електронски компас
  Сензор за отпечаток од
  сензорот на амбиентално светло
  Вибрационен мотор IR бластер
 • Мултимедија:
  MP4
  M4V
  MKV
  XVID
  AAC
  MP3
  AMR
  FLAC
  WAV
 • Пакетот вклучува: Redmi Note 7 / Полнач / USB тип-C кабел / Упатство за користење / Гаранција / SIM алатка за вадење / Заштитна маска – проѕирна
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.