-9%

XIAOMI Мобилен телефон Redmi 8A

– Octa-core CPU
– 2 GB + 32 GB
– 4G/3G/2G
– 5000 mAh (typ)/ 4900 mAh (min)


8,590.00 ден 7,790.00 ден

Clear
Спореди

Опис

 • Процесор:
  Qualcomm® Snapdragon™ 439
  CPU: 12 nm FinFET, Up to 2.0 GHz; 8x ARM Cortex A53, Octa-core CPU
  GPU: Qualcomm® Adreno™ 505 GPU
 • Меморија:
  2 GB + 32 GB
  RAM: LPDDR3 933MHz
  ROM: eMMC 5.1
 • Екран:
  6.22″ HD + Dot Drop екран
  1520×720 HD+, 270 PPI
  19:9 сооднос
  1500:1 контраст, сооднос екран-апарат 88.84%
  NTSC 70.8% (typ)
  400 nit (typ) светло
  Поддржува прилагодување на темепратурата на бојата | Стандарден мод | Мод за читање
  Поддржува дневен и ноќен мод
  Corning® Gorilla® Glass 5
 • Батерија:
  5000 mAh (typ)/ 4900 mAh (min)
  Поддржува брзо полнење TM 3.0 Технологија и 18W (9V/2A) Брзо полнење
  Вклучен 10W (5V/2A) полнач
  Type-C порта за полнење
  Вградена батерија за полнење
 • Камера:
  12MP Задна камера
  Дететксција на фази и авто фокус
  HDR
  AI мод за портрет
  Препознавање на лице
  AI beatutify 4.0
  AI детекција на сцени
 • Предна камера:
  8MP селфи камера
  1.12μm големи пиксели
  f/2.0 отвор
  AI beautify 4.0
  AI мод за портрет
  HDR
  Флеш на екран
  Селфи тајмер
  Препознавање на лице
 • Видео:
  1080p, 30fps
  720p, 30fps
  720p, 60fps
 • Мрежа и поврзување:
  Поддржува двојни СИМ од различни провајдери; Двете картички можат да пристапат на 4Г мрежа симултано
  Поддржува дуал нано СИМ картички + микро СД експанзија, секоја картичка може да биде примарна
  Поддржува 4G/3G/2G
  Поддржува двоен СИМ VoLTE HD
 • Безжична мрежа:
  Поддрќува протоколи: 802.11 b/g/n
  Поддржува 2.4G WiFi / WiFi Direct / WiFi Display
  Поддржува Bluetooth 4.2 Поддржува безжично ФМ радио
 • Димензии:
  Висина: 156.3mm
  Ширина: 75.4mm
  Дебелина: 9.4mm
 • Порти:
  USB Type-C порта за полнење
  3.5mm порта за слушалки
 • Навигација:
  GPS
  AGPS
  GLONASS
  Beidou
 • Сензори:
  Вибрациски мотор
  Сензор за дистанци
  Ambient Light сензор
  Аксцелерометар
  Електронски компас
 • Мултимедија:
  MP4
  MP3
  MKV
  AAC
 • Пакетот содржи: Redmi 8A/Адаптер за полнење/5V2A полнач/ USB Type-C кабел / Алатка за вадење на СИМ / Гаранција / Упатство за употреба
 • Достапни бои – црна и сина
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.