-9%

XIAOMI Мобилен телефон Redmi 8

– Мрежа GSM/HSPA/LTE
– Тип на SIM Nano SIM
– Екран 6.22″ HD+ Dot Drop Display (1520×720), 16M colors
– Камера 12MP + 2MP задна камера + 8MP предна камера


10,100.00 ден 9,190.00 ден

Clear
Спореди

Опис

 • Мрежа GSM/HSPA/LTE
 • Тип на SIM Nano SIM
 • Екран 6.22″ HD+ Dot Drop Display (1520×720), 16M colors
 • Камера 12MP + 2MP задна камера + 8MP предна камера
 • Оперативен систем Android
 • CPU Octa-core
 • Вградена меморија 32GB
 • RAM меморија 3GB
 • Мемориска картичка MicroSD
 • Мемориска картичка капацитет up to 512GB
 • Батерија Li-Ion 5000 mAh
 • Достапни бои црна и сина
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.