-9%

XIAOMI Мобилен телефон Redmi 7A

– Екран: 5.45″(720×1440 pixels)
– CPU: Qualcomm SDM439 Snapdragon 439 (12 nm)
– Octa-core (2×2.0 GHz Cortex-A53 & 6×1.45 GHz Cortex A53)
– Интерна меморија: 32GB, RAM 2GB


7,690.00 ден 6,990.00 ден

Clear
Спореди

Опис

 • Android 9.0 (Pie) MIUI 9
 • Екран: 5.45″(720×1440 pixels)
 • CPU: Qualcomm SDM439 Snapdragon 439 (12 nm)
 • Octa-core (2×2.0 GHz Cortex-A53 & 6×1.45 GHz Cortex A53)
 • GPU: Adreno 505
 • Интерна меморија: 32GB, RAM 2GB
 • Примарна камера: 13 MP, f/2.2, 1.12µm, PDAF
 • Секундарна камера: 5 MP
 • Батерија: Li-Ion 4000mAh
 • Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
 • Bluetooth: 4.2, A2DP, LE
 • GPS: Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS
 • Radio: FM Radio, built-in antenna
 • USB: microUSB 2.0
 • Достапни бои: мат сина и црна
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.