-9%

XIAOMI Мобилен телефон Redmi 7

– Меморија: MICROSD, UP TO 512 GB (DEDICATED SLOT)
– Внатрешна меморија: 32 GB, 3 GB RAM
– Димензии: 158.7х75.6х8.5 мм
– Тежина: 180 г


9,690.00 ден 8,800.00 ден

Спореди

Опис

 • Мрежа: GSM / CDMA / HSPA / LTE
 • Брзина: HSPA, LTE
 • Димензии: 158.7х75.6х8.5 мм
 • Тежина: 180 г
 • SIM: hybrid dual sim (nano-sim, dual stand by)
 • Дисплеј: IPS LCD CAPACITIVE TOUCHSCREEN, 16M COLORS
 • Големина: 6.26 IN,
 • Резолуција: 720X1520 PIXELS, 19:9 RATIO (~269 PPI DENSITY)
 • Заштита: CORNING GORILLA GLASS 5
 • OS: ANDROID 9.0 (PIE); MIUI 9
 • CHIPSET: QUALCOMM SDM632 SNAPDRAGON 632 (14 NM)
 • CPU: OCTA-CORE (4X1.8 GHZ KRYO 250 GOLD & 4X1.8 GHZ KRYO 250 SILVER)
 • GPU: ADRENO 506
 • Меморија: MICROSD, UP TO 512 GB (DEDICATED SLOT)
 • Внатрешна меморија: 32 GB, 3 GB RAM
 • Главна камера, dual: 12 MP, F/2.2, 1.25µM, PDAF; 2 MP, DEPTH SENSOR
 • Предна камера: 8 MP
 • WLAN: WI-FI 802.11 B/G/N, WIFI DIRECT, HOTSPOT
 • BLUETOOTH: V4.2, A2DP, LE
 • GPS: YES, WITH A-GPS, GLONASS, BDS
 • RADIO: FM RADIO
 • USB: MICROUSB 2.0, USB ON-THE-GO
 • Опции: FINGERPRINT сензор (REAR-MOUNTED), брзинометар, компас
 • Батерија: LI-PO 4000 MAH
 • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.