-9%

XIAOMI Мобилен телефон Mi A3 4/64 White

– Меморија: 4GB+64GB
– Примарна камера од 48MP
– 4030mAh/3940mAh (мин)
– Octa-core Kryo™ 260 CPU, up tp 2.0 GHz


16,490.00 ден 14,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Процесор: 
 • Qualcomm® Snapdragon™ 665
  Octa-core Kryo™ 260 CPU, up tp 2.0 GHz
  Adreno™ 610 GPU
  11nm FinFET process
 • Меморија:
 • 4GB+64GB
  Expandable storage up to 256GB
  RAM: Dual channel LPDDR4x
  ROM: UFS 2.1 flash storage
 • Достапното складирање и RAM меморијата се помалку од вкупната меморија заради складирање на оперативниот систем и софтверот претходно инсталиран во уредот.
 • Батерија:
 • 4030mAh/3940mAh (мин)
  Поддржува брзо полнење 3.0 технологија и полнење од 18W
  Полнач од 10W во кутија
  Порта за полнење Тип-Ц
  Вградена батерија што се полни
 • Задна камера:
 • Al тројна камера, ултра широк агол
 • Примарна камера од 48MP
  Сензор од Sony
  1.6μm 4-во-1 Супер пиксел
  Леќи од 6 ƒ / 1,79
  Големина на сензорот 1/2 “, PDAF
  8MP ултра широк агол на камерата
  FOV 118 °, ƒ / 2,2, FF
  2MP камера во длабочина
  Режим на портрет на АИ
 • Функции за видео:
 • 4K видео, 30fps
  1080p, 60fps / 30fps
  720p, 30fps
  EIS, 1080p, 30fps; 720p, 30fps
  Снимање со бавно движење, 720p, 240fps / 120fps; 1080p, 120fps
 • Предна камера:
 • 1.6μm 4-во-1 супер пиксел дизајн
  5 леќи, ƒ / 2,0, 79 ° FOV, FF
  Отклучување со препознавање на лице
  Панорама селфи
 • Фукнции на видео:
 • 1080p, 30fps
  720p, 30fps
  Снимање на кратки видеа
 • Открива до 12 различни модови
 • Отклучување: 
 • Отклучување со отпечатоци директно на екранот
 • Отклучување на лице
 • Екран: 
 • 6.088″ AMOLED Dot Drop екран
  Однос 19,5: 9
  Екран со HD + (1560 x 720)
  Однос на контраст: 60000: 1 (мин)
  Гама на бои: NTSC 102,7% (тип) 2,5Д стакло, заоблени агли на екранот
  Corning® Gorilla® Glass 5
 • Димензии:
 • Висина: 153,48мм
  Ширина: 71,85мм
  Дебелина: 8.475мм
  Тежина: 173,8г
 • Мрежа и поврзување:
 • Кога користите двата слот за SIM картичка, секоја картичка може да се постави како примарна картичка, која поддржува повик и податоци од 4G + / 4G / 3G / 2G
 • Мрежни опсези: ГСМ: Б2 / 3/5/8; WCDMA: B1 / 2/4/5/8; TDD LTE: B38 / 40; FDD LTE: B1 / 2/3/4/5/7/8/20/28
 • Поврзаност: 
 • Поддржува протоколи: 802.11a / b / g / n / ac
  Поддржува 2.4G WiFi / Поддржува 5G WiFi / Поддржува WiFi Direct
  Поддржува WiFi дисплеј
  Поддржува Bluetooth 5.0
 • Портови: USB Type-C charging port; 3.5mm порт за слушалки
 • Навигација и позиционирање: GPS; AGPS; GLONASS; Beidou
 • Сензори: Gyroscope; Accelerometer; Proximity sensor; Electronic compass; Vibration motor; IR blaster; Ambient light sensor
 • Мултимедија: MP4; M4V; MKV; XVID; WAV; AAC; MP3; AMR; FLAC
 • Пакетот содржи: Mi A3 / адаптер / USB кабел / алатка за исфрлање СИМ / Упатство за корисникот /  Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.