-9%

XIAOMI Мобилен телефон Mi 9T Pro Carbon Black 6/128

– Меморија: 6 GB RAM + 128 GB ROM
– 48MP+8MP+13MP Rear camera
– 4000mAh литиум-јонска полимерна батерија
– Snapdragon 855, Octa Core 2.84GHz; RAM: 6GB; GPU: Adreno 640


30,800.00 ден 27,990.00 ден

Спореди

Опис

  • Модел: Mi 9T Pro
  • Сим картички: Dual Nano Sim card dual standby
  • Меморија: 6 GB RAM + 128 GB ROM
  • Јазик: Сите
  • Процесор: CPU: Snapdragon 855, Octa Core 2.84GHz; RAM: 6GB; GPU: Adreno 640
  • Оперативен систем: MIUI 10
  • Екран:
  • Display Size: 6.39 Inch FHD display
  • 2340 x 1080 FHD+, 403 PPI
  • 103.8% NTSC color gamut
  • Режим за сончева светлина, ноќен режим, режим на читање, Стандарден режим
  • Прилагодување на температурата на бојата
  • Камера: 
  • AI triple camera
  • 48MP Sony IMX586 Camera
  • 48MP+8MP+13MP Rear camera
  • f/1.8 aperture, 1.6μm
  • Single tone flash, PDAF, EIS
  • Засилена фотографија со слаба осветленост
  • HDR прилагодувања, Панорама, препознавање лице
  • Предна камера од 20 MP
  • Селфи светло, тајмер за селфи
  • Видео записи: 4K: 60fps / 30fps; 1080P: 60fps / 30fps; 720P: 30fps; 1080P видео со бавно движење: 120fps / 240fps / 960fps; 720P видео со бавно движење: 120fps / 240fps / 960fps
  • Мрежа: 
  • Поддржува протоколи: 802.11 b / g / n
  • Поддржува 2.4G WiFi / WiFi директен / WiFi дисплеј
  • Батерија: 4000mAh литиум-јонска полимерна батерија
  • Сензори: Сензор за далечина, сензор за светло на екранот, сензори за забрзување, жироскоп, електронски компас, сензор за фокусирање на камерата.
  • Големина: 
  • Димензии: 156.7 × 74.3 × 8.8mm
  • Тежина: 191g
  • Пакувањето содржи: 1 x Телефон; 1 x Адаптер за полнење; 1 x USB Type-C Data кабел; 1 x игла за замена на SIM катричката; 1 x Футрола; 1 x Упатство за користење
  • Mi 9T Pro може да обезбеди совршено искуство во играње, режимот Game Turbo 2.0 обезбедува поголема чувствителност.
  • Mi 9T Pro има и предна селфи-камера со 20MP и сензор AI, тестирана е со преку 3000000 пати отварање и затварање.
  • Споредено со традиционалната технологија од отпечаток на 6-та генерација, Mi 9T Pro е опремен со скенер за отпечатоци од 7-та генерација, во исто време го оптимизира алгоритмот за отклучување, во голема мерка подобрувајќи ја точноста на идентификација на отпечатоци од екранот и брзината за отклучување.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.