-9%

XIAOMI Мобилен телефон Mi 9T Blue 6/64

– Меморија: 6GB + 64GB
– Широка камера со ултра висока резолуција од 48MP
– 4000 mAh (typ) * / 3900 mAh (мин.)
– Qualcomm® Kryo ™ 470 процесор


22,540.00 ден 20,490.00 ден

Спореди

Опис

 • Процесор: 
 • До 2.2GHz
 • Qualcomm® Kryo ™ 470 процесор
 • Adreno ™ 618 GPU
 • До 610MHz
 • 6GB + 128GB
 • Најголем простор за Mi 9T
 • 6GB + 64GB
 • Достапното складирање и RAM меморијата се помали од вкупната меморија поради складирање на оперативниот систем и софтверот однапред инсталиран во уредот.
 • Оперативен систем:  MIUI 10
 • Поддржува: MI Turbo
 • Нашиот прв телефон кој подджува дефрагментација I/O оптимизација
 • Подджува подесување на гејмерски перформанси; Поддржува подесување на дисплејот за гејмање; 4D допир на екран за пукачки игри; Зголемени перформанси за гејминг и подобрен екран на допир; Поддржува автоматска осветленост, екранот со три прсти и режимот за заштита на очите
 • Мулти-боја постојан екран
 • Екран: 
 • Резолуција: 2340 x 1080 FHD + 403 PPI
 • Осветленост: 600nit (HBM) / 430nit (typ)
 • Висок контраст: 60000: 1 (мин) | Гама во боја: NTSC 103.8% (тип)
 • Стандарден режим | Сончев режим 2.0 | Ноќен режим | Прилагодување на температурата на бојата
 • 256 редови прилагодлив режим за читање
 • Corning® Gorilla® Glass 5
 • Поддржува HDR дисплеј
 • Авторизирани VDE:
 • ID.40049450; Тест Извештај бр.258484-TL1-1; Број на датотеката 5019654-3250-0002
  ID.40050054; Тест Извештај No.261771-TL1-1, број на датотеката5025767-3250-0001 / 261771
 • Задна камера: 
 • AI Задна тројна камера
  Широка камера со ултра висока резолуција од 48MP
  1.6μm 4-во-1 супер пиксел, f / 1.75 бленда
  Телефото камера од 8MP, 2x оптички зум
  1,12 μm, f / 2,4 решетка
  13MP, ултра 124,8 ° широкоаголен фото апарат
  1.12μm, f / 2.4
  Зум: троен фото апарат со 2 оптички зум и 10x дигитален зум
  Фокус: Фокс детекција фокус | Фокус за откривање контраст
  Резолуција на фотографии: до 8000×6000 пиксели *
  Видео резолуција: до 3840×2160 пиксели *
  Блесок со еден тон
 • Функции за фотограгирање на задната камера: 48MP HD; Ултра-широк агол; Стабилна рачна ноќна фотографија;  Заматување на заднината во позадина; Режим на панорама; Про режим; Фото тајмер; Режим на забрзување; Препознавање на лице; HDR;  АИ (додавање на Бебе Украси); AI апликација за  паметно слабеење; Корекција на изобличување на ултра широк агол; Корекција на лице за групна слика; Прилагоден воден жиг; Режим на портрет на целото тело; Прилагодување на заматувањето на позадината во режимот на портрет; Рамка на фотоапарат со целосен екран;  Детекција на AI сцена на задната камера (27 препознатливи ознаки); АИ Студио осветлување; AI слики со висока резолуција
 • Карактеристики на видео камерите на задната камера:
 • Видео со 960 fps | 960 fps Паметно аудио спарување |Кратка видео монтажа Стабилизирање на видеото | СЛЕДЕЊЕ на движење
 • Предна камера:
 • 20 MP Pop-up Selfie Camera
 • 0.8μm f / 2.2 бленда, амбиентална сијалица, сафирно стакло
 • Функции за фотографирање со предна камера
 • Panorama selfie; АИ откривање на силуети; корекција на широкоаголна дисторзија; Предна камера HDR; Корекција на осветленост на предната камера; селфи тајмер; Препознавање на лик; Магично огледало; Препознавање на возраст Прилагодување на светлнина во очи; AI Beautify; AI прилагодување на изглед; AI шминка; AI портрет режим; AI детекција на позадина; AI осветлување како во студио; AI одблесок на леќа; Рамка на фотоапарат со целосен екран; Светло на очите; AI Beautify
 • Отклучување со отпечаток во екранот
 • Полнење и батерија: 4000 mAh (typ) * / 3900 mAh (мин.)
 • Вградена батерија на полнење
  USB реверзибилен приклучок за поврзување со тип-C
  Вклучува 18W брз полнач
  Макс 18W брзо полнење
 • Мрежа и поврзување:
 • Поддржува употреба на двојна SIM картичка од различни оператори;
  двете картички можат истовремено да пристапат до 4G конекцијата
  Двоен нано-SIM слот; или картичката може да се постави како примарна картичка
  Поддржува 4G + / 4G / 3G / 2G
  Поддржува двојен SIM VoLTE HD повик
 • Поддржува Google Pay
 • Димензии:
 • Висина: 156.7mm
  Ширина: 74.3мм
  Дебелина: 8.8mm *
  Тежина: 191гр
 • Сензори: Сензор за растојание; Сензор за амбиентално осветлување во екран; Акцелеметар; Жироскоп; Електронски компас
 • Мултимедија: MP4 | M4V | MKV | XVID | WAV | AAC | MP3 | AMR | FLAC | APE
 • Пакувањето содржи: Mi 9T; адаптер за напојување; едноставен заштитен капак; USB кабел тип-C; алат за отстранување на SIM; упатство за корисникот Гарантен лист

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.