-9%

XIAOMI Мобилен телефон Mi 9 Piano Black 6/64

– Меморија: 6 GB + 128 GB
– 48MP главна камера со Sony IMX586 0.8μm ƒ/1.75 отвор
– 3300 mAh (typ) / 3200 mAh (min
– 8 – јадрен процесор, up to 2.84 GHz


30,800.00 ден 27,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Процесор: 
 • CPU име: Snapdragon™ 855, Qualcomm’s лидер во класата процесор на годината
 • CPU архитектура: Најнов Kyro 485 архитектура со 7nm процес
 • CPU фрекфенција: 8 – јадрен процесор, up to 2.84 GHz
 • Qualcomm’s прв трифекта дизајн: 1 x 2.84GHz супер големо јадро + 2.42 големо јадро + 4 x 1 1.80 мало јадро
 • Подобрени процесирачки (CPU) перформанси: 45% подобрување
 • Зголемена ефикасност: 40%
 • Графички процесор (GPU) име: Adreno™ 640
 • Зголемени графички (GPU) перформанси: 20%
 • Зголемена ефикасност: 25%+
 • Прв смартфон чија графика GPU подджува Vulkan 1.1 графички драјвер и процесирачка моќ на ниво на филм
 • Зголемена компресија на пропусниот опсег, процесирање на сенки и реален HDR рендер и дисплеј
 • AIE едиција со перформанси: 7th генерација AIE процесор со 3 пати помоќен AI
 • Оперативен систем: MIUI 10
 • Поддржува MI Turbo
 • Подджува подесување на гејмерски перформанси; Поддржува подесување на дисплејот за гејмање; 4D допир на екран за пукачки игри; Зголемени перформанси за гејминг и подобрен екран на допир
 • Најнов дисплеј кој е секогаш вклучен (Always-On Display*)
 • Подджува ноќен режим
 • Меморија: 6 GB + 128 GB како најголема варијанта достапна за Mi 9
 • РАМ: 6GB LPDDR4x 2133MHz дво канален
 • РОМ: 64GB / 128GB UFS2.1 флеш меморија
 • Дисплеј: 6.39″ Samsung AMOLED Дисплеј на целиот екран*
 • Резолуција: 2340 x 1080 FHD+ 403 PPI
 • Јачина на дисплеј (светлина): 600nit (HBM) / 430nit (typ)
 • Висок контраст: 60000:1 (min) | Color Gamut: NTSC 103.8% (typ)
 • Стандарден режим | Режим за сонце 2.0 | Ноќен режим | Прилагодување на топлината на дисплејот | Режим за читање
 • Corning® Gorilla® Glass 6
 • Заштитен слој против Анти замастување и анти отпечатоци
 • Подджува HDR дисплеј
 • Задна камера: 
 • 48MP главна камера со Sony IMX586 0.8μm ƒ/1.75 отвор
  Поддржува HD видео
  12MP телефото камера со 1.0μm ƒ/2.2 отвор
  Подджува макро фотографии
  16MP Ултра широки леќи со 1.0μm ƒ/2.2 отвор
  Подджува фотографирање под голем агол
  Зумирање: Троен зум на камера со 2x оптички зум и 10x дигитален зум
  Фокус: ласерски фокус | Детекција на контраст
  Резолуција на слика: до 8000×6000 пиксели*
  Видео резолуција: до 3840×2160 пиксели*
 • Снимање со задна камера: Видео со 960 fps | 960 fps Паметно аудио спарување | Кратки видеа (прилагодување на брзината, филтри за убавина и популарна музика) | Заден видео на камерата Стабилизирање на видео | Брзо движење | СЛЕДЕЊЕ на движење *
 • Предна камера: 
 • 20MP предна камера со 0.9μm f/2.0 отвор
 • Предна камера HDR; Корекција на осветленост на предната камера; селфи тајмер; Препознавање на лиг; Магично огледало; Препознавање на возраст
 • Прилагодување на светлнина во очи; AI Beautify; AI прилагодување на изглед; AI шминка; AI портрет режим; AI детекција на позадина; AI осветлување како во студио; AI одблесок на леќа
 • Кратки видеа (прилагодување на брзината, филтери за разубавување) | Видео со Beautify
 • Полнење и батерија: 3300 mAh (typ) / 3200 mAh (min)
 • Вградена батерија
  Реверзибилна конекторска конекторска линија од тип C
  TUV Rhineland Сертифициран безбеден систем за брзо полнење
  Првиот безжичен полнач во светот со 20W безжично полнење
  WPC стандард за безжично полнење
  Qi со среден опсег EPP-сертифициран
  Поддржува 27W жично брзо полнење
  Поддржува протокол за брзо полнење QC4.0
  Вклучува 18W жичен полнач
 • Телефонот поддржува QC4 + протоколи за полнење. Во телефонот е вклучен 18W QC3.0 полнач.
 • Отклучување со отпечаток од прст
 • Мрежи и поврзувања: 
 • Поддржува употреба на двојна SIM картичка од различни оператори; двете картички можат истовремено да пристапат до 4G конекција. Двојни нано-SIM слотови; Поддржува 4G / 4G / 3G / 2G Поддржува двојна SIM VoLTE HD повик. Забелешка 1: Двојната 4G SIM бара поддршка од локалните телеком оператори и може да не е достапна во сите региони. Белешка 2: Само одредени региони и телекомуникациските оператори поддржуваат VoLTE.
 • GPS со двојна фрекфенција
 • Ултра линеарен звучник
 • Видео: 
 • Подджува H.265/HEVC, H.264,MPEG4, VC-1,VP8, VP9
  Подджува HDR display when playing HDR10 video content
 • Сензори: 
 • Ултразвучен сензор за близина | Сензор за амбиентално осветлување на екранот | Брзинометар | Гироскоп | Електричен компас | Линеарен мотор | IR далечинско управување | Камера со ласерски сензор за фокус
 • Пакетот вклучува: 
 • Mi 9 мобилен телефон
  Едноставна маска
  Адаптер за напојување
  USB тип-C кабел
  Тип-C со аудио адаптивен кабел
  СИМ алатка за исфрлање
  Упатство за корисникот
  Гарантен лист

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.