-13%

WINIX Прочистувач на воздух Zero N

– Тежина 6.2 kg
– Димензии 35 X 27 x 45 cm
– Оптимална површина (AHAM) 15м2
– Максимален проток 330m3/h
– Гаранција 2 години
– Брзини на вентилатор 4 (ноќна, спора, средна, брза)


13,800.00 ден 11,990.00 ден

Спореди

Опис

WINIX ZeroN прочистувач на воздух со сензор за ПМ честички. Прочистувачот сам ја регулира брзината со помош на претцизниот сензор за ПМ честички. Прочистува од ПМ честички, полен, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии. Го прочистува воздухот во 3 фази на прочистување, префилтер, филтер со активен јаглен (Coated Deodorization Carbon Filter) кој ги редуцира хемикалиите, вистински ХЕПА филтер кој ги филтрира ПМ честичките поголеми од 0,3 микрометри (PM2.5, PM10). Прочистувачот е наменет за спални соби, канцеларии или помали простории. Префилтерот е од ткаенина која може да се пере и има сет од два префилтри во различна боја, сива и кафеава.

Прочистува

 • БЕЗ ОЗОН – Уредите се безбедни бидејќи не произведуваат отровен озон
 • ПМ ЧЕСТИЧКИ – Ги отстранува ПМ честичките пололеми од 0,3 микрони (PM2.5, PM10)
 • ПРВУТ ОД МИЛЕНИЦИ – Го отстратнува првутот од милениците и ситни влакна
 • АЛЕРГИЈА – Го елеминира поленот од воздухот. Особено корисно за алергични
 • ХЕМИКАЛИИ – Активниот јаглен редуцира разни хемикалии

Совети:

 • Кога готвите исклучете го прочистувачот. Потоа проветрете ја просторијата и повторно вклучете го.
 • Кога проветрувате исклучете го прочистувачот.
 • За алергични или за поголем степен на прочистување ставете го прочистувачот рачно на поголема брзина.
 • Не го користете прочистувачот во простории со јаки одори.
 • Чистете го префилтерот редовно.

Спецификација

 • Тежина 6.2 kg
 • Димензии 35 X 27 x 45 cm
 • Оптимална површина (AHAM) 15м2
 • Максимален капацитет (Според ECARF)  45м2 (за 1 час на најголема брзина ќе редуцира 95% од честичките поголеми од 3 микрометри)
 • Максимален проток 330m3/h
 • Гаранција 2 години
 • Брзини на вентилатор 4 (ноќна, спора, средна, брза)
 • Ниво на бучава 26db – 47db
 • Тип на мотор BLDC (без четкици, потивок, долг век на живот)
 • Тајмер Нема
 • VOC сензор Нема
 • Сензор за честички Има
 • Моќност 3W – 40W
 • Режим на работа рачен, автоматски – денски/ноќен. Автоматскиот режим го контролира сензорот за ПМ честички и во зависност од загаденоста ја регулира брзината.
 • Промена на хепа филтри 6 – 12 месеци
 • Промена на филтер со активен јаглен 3 месеци (4 филтри годишно, вклучени)
 • Боја Бела. Префилтер сив и кафеав.
 • Напојување 220V
 • Упатство за употреба EN-FR-ES-DE-IT-NL-PL
 • Произведено во Кореја

Филтер

Со самиот уред e вкчучен сет филтри (4 филтри со активен јаглен и еден ХЕПА филтри). Филтрите со актвен јаглен се менуваат на 3 месеци, хепа филтрите се менуваат од 6-12 месеци, во зависност од условите на користење.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.