-13%

WINIX Прочистувач на воздух Tower QS

– Звучници JBL 41mm 2 X 8W dual passive radiator, SPL : 80dB @1W/1m, Impedance : 4ohm, Frequency range : 90Hz~20kHz
– Конекција со мобилен BlueTooth 2.4 GHz (2402 ~ 2480 MHz) compatible with HSP, HFP, A2DP, AVPVP
– Тежина 7.7kg
– Димензии 31 X 75 x 31 cm


23,000.00 ден 19,990.00 ден

Спореди

Опис

WINIX Tower QS прочистувач со сензор за ПМ честички и JBl звучници. Прочистувачот сам ја регулира брзината со помош на претцизниот сензор за ПМ честички. Во исто време можете да уживате со квалитетниот звук од JBL звучниците кои можат да се поврзат со вашиот телефон преку Bluetooth. Прочистува од ПМ честички, полен, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии. Го прочистува воздухот во 4 фази на прочистување, префилтер, филтер со активен јаглен (Coated Deodorization Carbon Filter) кој ги редуцира хемикалиите, вистински ХЕПА филтер кој ги филтрира ПМ честичките поголеми од 0,3 микрометри (PM2.5, PM10), WINIX PlasmaWave® технологија кога ги редуцира хемикалиите.

Прочистува

 • БЕЗ ОЗОН – Уредите се безбедни бидејќи не произведуваат отровен озон
 • ПМ ЧЕСТИЧКИ – Ги отстранува ПМ честичките пололеми од 0,3 микрони (PM2.5, PM10)
 • БАКТЕРИИ И ВИРУСИ – HEPA филтерот во комбинација со PlasmaWave® технологијата ги редуцираат бактериите и вирусите
 • ПРВУТ ОД МИЛЕНИЦИ – Го отстратнува првутот од милениците и ситни влакна
 • АЛЕРГИЈА – Го елеминира поленот од воздухот. Особено корисно за алергични
 • ХЕМИКАЛИИ – Активниот јаглен редуцира разни хемикалии

Совети:

 • Кога готвите исклучете го прочистувачот. Потоа проветрете ја просторијата и повторно вклучете го.
 • Кога проветрувате исклучете го прочистувачот.
 • За алергични или за поголем степен на прочистување ставете го прочистувачот рачно на поголема брзина.
 • Не го користете прочистувачот во простории со јаки одори.
 • Чистете го префилтерот редовно.

Спецификација

 • Звучници JBL 41mm 2 X 8W dual passive radiator, SPL : 80dB @1W/1m, Impedance : 4ohm, Frequency range : 90Hz~20kHz
 • Конекција со мобилен BlueTooth 2.4 GHz (2402 ~ 2480 MHz) compatible with HSP, HFP, A2DP, AVPVP
 • Тежина 7.7kg
 • Димензии 31 X 75 x 31 cm
 • Оптимална површина (AHAM) 30м2
 • Максимален капацитет (Според ECARF) 90м2 (за 1 час на најголема брзина ќе редуцира 95% од честичките поголеми од 3 микрометри)
 • CADR индекс (прав/полен/чад) 207/221/218 (352/376/371 m3/h)
 • Гаранција 2 години
 • Брзини на вентилатор 5 (ноќна, спора, средна, брза, турбо)
 • Проток на воздух 72/81/144/220/366 m3/h
 • Ниво на бучава 30.5/33.7/39.2/44.8/52.7 db
 • Тип на мотор BLDC (без четкици, потивок, долг век на живот)
 • VOC сензор Нема
 • Сензор за честички Има
 • Моќност 3W sleep, 55W turbo
 • Режим на работа рачен, автоматски – денски/ноќен. Автоматскиот режим го контролира сензорот за ПМ честички и во зависност од загаденоста ја регулира брзината.
 • Промена на филтри 1 година
 • Боја Бела.
 • Напојување 220V
 • Упатство за употреба EN
 • Произведено во Кореја

Филтер

Со самиот уред e вкчучен сет филтри во форма на цилиндер кој се состои од еден префилтер, хепа филтер и филтер обложен со активен јаглен. Времето на промена на филтрите е од 6-12 месеци во зависност од условите на користење.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.