-13%

WINIX Прочистувач на воздух Boneco P700

– Тежина 15kg
– Димензии 36 x 39 x 77 cm
– Оптимална површина 72м2
– Проток на воздух 800m3/h


51,750.00 ден 45,000.00 ден

Спореди

Опис

P700 е еден од најдобрите прочистувачи на пазарот со Швајцарски квалитет, со проток на воздух од 800м3/час и се користи до површина од 180м2 а особено за простории каде има големо загадување. Има вградено многу точен ласерски сензор за ПМ честички, вредностите ги мери во реално време и ги прикажува на нумерички дисплеј. Прочистувачот користи два сета од филтри со префилтри кој можат да се перат, два хепа филтри и два филтри со масивен активен јаглен во гранули. Уредот има рачка и тркалца и многу лесно може да се преместува. Уредот е многу моќен и прочистува доста брзо, дури и во големи простории. Високо ефикасен за одстранување на штетни гасови и мириси, формалдехид, смог, ПМ честички и др. Има естетски дизајн и може да се вклопи и во најлуксузните домови.

Карактеристики

 •  Идеален за простории до 180м2
 •  Висока ефикасност во одстранување на ПМ честички, гасови, мириси
 •  Аеродинамичен дизајн со голема ефикасност
 •  Многу тивок 37db на најмала брзина
 •  Рачка и тркалца за лесно преместување

Детали

 •  Голем проток, 800м3/час
 •  Нумерички дисплеј за ПМ2,5
 •  Дупли сет филтри – мал шум, заштеда на енергија.
 •  Голема моќ на прочистување CADR = 750 м3/час
 •  Ласерски сензор за ПМ честички
 •  Автоматски мод
 •  Child Lock
 •  Индикатор за промена на флитри
 •  Тајмер

Совети:

 • Кога готвите исклучете го прочистувачот. Потоа проветрете ја просторијата и повторно вклучете го.
 • Кога проветрувате исклучете го прочистувачот.
 • За алергични или за поголем степен на прочистување ставете го прочистувачот рачно на поголема брзина.
 • Не го користете прочистувачот во простории со јаки одори.
 • Чистете го префилтерот редовно.

Спецификација

 • Тежина 15kg
 • Димензии 36 x 39 x 77 cm
 • Оптимална површина 72м2
 • Максимален капацитет (Според ECARF) 180м2 (за 1 час на најголема брзина ќе редуцира 95% од честичките поголеми од 3 микрометри)
 • Проток на воздух 800m3/h
 • CADR индекс 750 m3/h
 • Гаранција 2 години
 • Ниво на бучава 37db – 66db
 • Тајмер Да, тајмер за вклучување и тајмер за исклучување
 • VOC сензор Нема
 • Сензор за честички Има, ласерски
 • Нумерчички диспјел за ПМ2,5 Има
 • Моќност 6.5W – 67W
 • Режим на работа рачен, автоматски – денски/ноќен. Автоматскиот режим го контролира сензорот за ПМ честички и во зависност од загаденоста ја регулира брзината.
 • Промена на филтри 12 месеци
 • Боја Бела со црно.
 • Напојување 220V
 • Упатство за употреба Повеќе јазици

Филтер

Со самиот уред се вклучени два сет филтри кои се состојат од хепа филтер и масивен филтер со активен јаглен. Преопрачливо е филтрите да се променат на 1 година. Во зависност од условите за користење, животот на филтрите може да биде пократок или подолг од 1 година.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.