-12%

VOX Инвертер клима уред IVA5-18JR Filter anti-2.5pm

– Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.57/4.02; А++/A+
– Kапацитет за ладење: 5400 W
– Kапацитет за греење: 5800 W
– Фреон R32


46,400.00 ден 40,800.00 ден

Спореди

Опис

VOX Инвертер клима уред IVA5-18JR Filter anti-2.5pm

 • Инвертер сплит клима уред
 • Автоматско чистење, aвтоматско рестартирање
 • Anti-fungus функција, I feel функција, Deep sleep, само-дијагностика, тајмер, Filter anti-2.5pm
 • Wi-Fi Ready – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет
 • Заштита од истекување на гас, елиминација на влага, IPX4 – водоотпорен
 • Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.57/4.02; А++/A+
 • Kапацитет за ладење: 5400 W
 • Kапацитет за греење: 5800 W
 • Номинален капацитет: 18000 BTU
 • Фреон R32
 • Потрошувачка на електрична енергија при ладење: 1.65 KW
 • Потрошувачка на електрична енергија при греење: 1.49 KW
 • Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
 • Препорачана површина до 60 м2
 • Ниво на бучава: 58 dB
 • Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 545 x 800 x 315 mm
 • Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 316 x 940 x 224 mm
 • Гаранција – 36 месеци

Зошто треба да го изберете Inventor климатизерот ? Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.