-8%

VIVAX Телевизор LED TV-55UHD121T2S2SM

– Дијагонала: 55” / 140 cm
– Контраст: 4000:1
– Максимална резолуција: 3840×2160
– Wi-Fi


29,300.00 ден 27,100.00 ден

Спореди

Опис

Новиот SMART ULTRA HD телевизор од VIVAX, ви носи 4K резолуција и голем динамички распон на бои. 4K технологијата прикажува 4 пати поголема резолуција (4 пати повеќе пиксели) отколку full HD резолуцијата, што значи дека деталите се далеку појасни и пооштри. Телевизорот има оперативен систем Android 7.1, со 1,5 GB RAM и 8 GB ROM меморија, а исто така, телевизорот има дигитален T2 и сателитски S2 приемник, се тоа добро склопено во тенкиот дизајн.

 • Дијагонала: 55” / 140 cm
 • Светлина [cd/m2]: 270
 • Контраст: 4000:1
 • Видлив агол (хор.) [°]: 178
 • Видлив агол (вер.) [°]: 178
 • Време на одзив [ms]: 4
 • Резолуција: 3840×2160
 • Формат: 16:9
 • VESA: 200×200
 • Компресија: MPEG4, MPEG2
 • Технологија: LED
 • Тип: SMART
 • TV tuner: DVB-T2 H.265 / S2 / T / C / CI+
 • Димензии [mm]: 1242 x 788 x 284
 • Тежина [kg]: 14
 • Видео компатибилност: SECAM, NTSC, PAL
 • Приказ: Standard, Personal, Movie, Dynamic
 • Контрола на позадинско светло: Auto
 • Останато: Wi-Fi, Smart Store, YouTube, Web browser,Mirrorscreen, File Browser, PVR, TimeShift, Timer, USB
 • Енергетска класа: A
 • Закривен екран: Не
 • USB снимање
 • Процесор: Quad core
 • Composite: 1
 • Component: 1
 • SCART: 0
 • D-sub: 0
 • HDMI: 3
 • PC audio: 1
 • Headphone: 1
 • DVI: 0
 • VGA: 1
 • USB: 2
 • Гаранција 24 месеци

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.