-10%

VIVAX Мобилен телефон X502

– Интерна меморија: 16GB
– RAM: 2GB
– Мрежа: 3G
– SIM: Dual- 2x микро


6,690.00 ден 5,999.00 ден

Спореди

Опис

 • Големина на екран: 5,34″
 • Тип на екран: IPS
 • Резолуција: 480*960
 • Тип на процесор : MT6580M
 • Процесор: Quad-Core
 • Фреквенција [GHz]: 1,3
 • GPU: ARM Mali 400 MP2
 • Интерна меморија: 16GB
 • RAM: 2GB
 • Мрежа: 3G
 • SIM: Dual- 2x микро
 • Тип OS: Android
 • Задна камера: 8MP, Предна камера: 2MP
 • Максимално проширување SD картичка: 64GB
 • Гаранција [год]: 1
 • Infinity screen 18:9
 • Батерија [mAh]: 2700

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.