-12%

VIVAX Мобилен телефон S20

– Интерна меморија: 8 GB
– RAM: 1 GB
– OS: Android 7.0
– Мрежа: 4G (LTE)


5,990.00 ден 5,299.00 ден

Спореди

Опис

 • Големина на екран: 5″
 • Резолуција: 720*1280
 • Тип на процесор: MT6737
 • Процесор: Quad-Core
 • Фреквенција [GHz]: 1,25
 • GPU: Mali-T720 MP1
 • Интерна меморија: 8 GB
 • RAM: 1 GB
 • OS: Android 7.0
 • Мрежа: 4G (LTE)
 • SIM: Dual
 • Задна камера: 5 MP
 • Предна камера: 2 MP
 • Максимално проширување SD картица: 128 GB
 • гаранција [год]: 1
 • Батерија [mAh]: 2000

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.