-11%

VIVAX Мобилен телефон Point X1

– Екран:5.2″(1280x720px)FWVGA IPS
– MTK6737,Quad-Core 1.45 GHz
– Интерна меморија:16GB,RAM 2GB
– Предна камера:5MP


8,950.00 ден 7,990.00 ден

Clear
Спореди

Опис

 • Android 7.0
 • Екран:5.2″(1280x720px)FWVGA IPS
 • MTK6737,Quad-Core 1.45 GHz
 • GPU:Mali-T 720 MP2
 • Интерна меморија:16GB,RAM 2GB
 • Предна камера:5MP
 • Задна камера:13MP+5MP
 • Bluetooth 4.0
 • Dual SIM
 • Батерија:2500mAh
 • Гаранција 1 година

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.