-33%

VIVAX Мобилен телефон M1

– Големина на екран: 4,7″
– Резолуција: 720*1280
– Тип на процесор: MTK6580A
– Процесор: Quad-Core


8,990.00 ден 5,999.00 ден

Спореди

Опис

 • Големина на екран: 4,7″
 • Резолуција: 720*1280
 • Тип на процесор: MTK6580A
 • Процесор: Quad-Core
 • Фреквенција: [GHz]: 1,3
 • Интерна меморија: 8GB
 • RAM: 1GB
 • OS: 7.0
 • Мрежа: 3G
 • SIM: Dual
 • Tip OS: Android
 • Задна камера: 8MP, Предна камера: 2MP
 • Останато: IP68 сертификат, отпорен на вода, удари и прашина
 • Батерија [mAh]: 3000
 • Гаранција 1 година

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.