-11%

VIVAX Мобилен телефон Fly V1

– Екран:5.2″(1280x720px)FWVGA IPS
– MTK6737,Quad-Core 1.45 GHz
– Интерна меморија:16GB,RAM 2GB
– Предна камера:5MP


10,100.00 ден 8,990.00 ден

Clear
Спореди

Опис

 • Дисплеј 5,47″
 • Тип на дисплеј HD IPS
 • Резолуција 1440×720
 • Тип на процесор MT6737
 • Процесор Quad-Core
 • Фреквенција [ГХз] 1,25
 • ГПУ Mali T 720-MP1
 • Капацитет [ГБ] 32 GB
 • РАМ 3 GB
 • Тип ОС Android
 • Мрежа 4G (LTE)
 • СИМ Dual
 • Димензије [мм] 148.3 x 71,8 x 8.1
 • Тежина [г] 143
 • Камера задна 13 Mp
 • Камера предна 8 Mp
 • Маkc. проширивост СД картица 256 GB
 • Bluetooth
 • Gorilla Glass, Mirror look, FACE ID, fingerprint
 • Омни код V00030
 • Батерија [мАх] 3000
 • Траење на батерија 2,5
 • Гаранција 1 година

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.