-12%

VIVAX Климатизери ACP 18CH50AEX

 • Енергетска класа : A
 • Kапацитет на ладење: 5,28 kW
 • Kапацитет на греење: 5,57  kW
 • Циркулација на воздухот: 820 m³/h



Достапност:

Нема на залиха

29,590.00 ден 25,990.00 ден

Нема на залиха

Спореди

Опис

 • Енергетска класа : A
 • Kапацитет на ладење: 5,28 kW
 • Kапацитет на греење: 5,57  kW
 • Просечна моќност: Ладење: 5275 W
 • Просечна моќност: Греење: 5568 W
 • Влезна моќност ладење: 1643 W
 • Влезна моќност греење: 2200 W
 • Проток на воздух: 820 m³/h
 • Ниво на бучава: 43 dB (A)
 • Работна температура: од -7 до 30 °C
 • Маса внатрешна единица: 10.2 kg
 • Маса надворешна единица: 35.8 kg
 • Препорачана површина: 60 m²
 • Фреон: Еколошки фреон R410a
 • Филтри: Cold catalyst филтер, Active carbon филтер
 • Димензии надворешна единица: 770 x 555 x 300 mm

 

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.