-14%

VIVAX Климатизери ACP 12CH35AEX

 • Енергетска класа : A
 • Капацитет на ладење: 3,517 kW
 • Капацитет на греење: 3,810 kW
 • Циркулација на воздухот: 568 m3/h17,400.00 ден 14,990.00 ден

Спореди

Опис

 • Енергетска класа : A
 • Максимален капацитет на ладење: 3517W
 • Максимален капацитет на греење: 3810 W
 • Просечна моќност: 3517/3810 W
 • Влезна моќност на ладење: 1095 W
 • Влезна моќност на греење: 1055 W
 • Проток на воздух: 568 m3
 • Ниво на бучава: 41 dB
 • Работна температура: од -7 ℃  до 30 ℃
 • Маса внатрешна единица: 7.70 kg
 • Маса надворешна единица: 30.00 kg
 • Препорачана површина: 35 м2
 • Фреон: R410A
 • Филтри: Cold catalyst филтер, Active carbon филтер
 • Димензии надвошерна единица: 770 X 555 X 300 mm

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.