-11%

VIVAX Инвертер клима уред ACP-24CH70AUJI

 • LED екран
 • Капацитет на ладење: 7.2 kW
 • Капацитет на греење: 7.2 kW
 • Циркулација на воздухот: 1150 m3/h57,200.00 ден 50,999.00 ден

Спореди

Опис

VIVAX Инвертер клима уред ACP-24CH70AUJI

 • Капацитет на ладење: 7,2 kW
 • Капацитет на греење: 7,2 kW
 • Фреон: R32
 • Циркулација на воздухот: 1150 m3/h
 • Енергетска класа на греење: А+
 • Енергетска класа на ладење: А++
 • SEER коефицент: 6,89
 • SCOP коефицент: 4,11
 • LED екран
 • Функционалности:
 • auto mode, auto restart, soft start, sleep mode, самодијагностика, timer, Turbo mode, I feel функција, ionizator
 • Сушач на преостаната влага, греачи на компресорот и кондензаторот, функција за штедење на енергија, работа при низок напон, заштита на вентилот на надворешна единица
 • Dust филтер
 • Bio филтер
 • Wi-Fi ready
 • Влезна снага на ладење: 2200 W
 • Влезна снага на греење: 1960 W
 • Опсег на работа: -15°C≤T≤50°C
 • Капацитет на одвлажнување: 2.3 l/h

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.