-13%

VIVAX Инвертер клима уред ACP-12CH35REWI

– Енергетска класа при ладење: A+++
– SEER: 8.5
– SCOP: 4.6
– Опсег на работа при ладење: -10≤T≤50


49,450.00 ден 42,999.00 ден

Спореди

Опис

VIVAX Инвертер клима уред ACP-12CH35REWI

 • Фреон: R32
 • Функции: 1W Stand by, 24h Timer, Auto swing, автоматски начин на работа, безшумно управување, Bio филтер, детекција и приказ на грешки, филтер за прашина, функција за самочистење, функција за штедење на енергија, Golden fin, I feel funkcija – Follow me, Јонизатор, Меморија, Ноќен режим на работа, работа при низок напон, Прикриен дигитален приказ, Turbo mode, Заштита за вентилите
 • Греачи на компресорот и кондензаторот
 • Бучност на внатрешна единица: 38
 • Проток на воздух: 650 м3
 • Капацитет на одвлажнување: 1.6 л/ч
 • Бучност на надворешна единица: 53
 • Опсег на работа при греење: -15≤T≤24
 • Капацитет на ладење: 3.5 kW
 • Капацитет на греење: 4.2 kW
 • Енергетска класа на греење: A++
 • Енергетска класа при ладење: A+++
 • SEER: 8.5
 • SCOP: 4.6
 • Опсег на работа при ладење: -10≤T≤50
 • Боја: Сива
 • Wi-Fi
 • Димензии над. единица: 800 x 553 x 275 mm
 • Димензии внат. единица: 887 x 281 x 211 mm

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.