-13%

VIVAX Инвертер клима уред ACP-12CH35REII

– Ен. класа ладење: A++
– Ен. класа греење: A+
– Моќност (KW): 3,5
– Можност (btu): 12000


19,550.00 ден 16,999.00 ден

Спореди

Опис

VIVAX Инвертер клима уред ACP-12CH35REII

 • Ен. класа ладење: A++
 • Ен. класа греење: A+
 • Моќност (KW): 3,5
 • Можност (btu): 12000
 • Капацитет на ладење (kw): 3.200 (0.800~3.600)
 • Капшацитет на греење (kw): 3.400 0.(800~.4200)
 • Потрошувачка ладење (w): 1060
 • Потрошувачка греење (w): 1000
 • Проток на воздух: 550 m³
 • Одвлажнување (L): 1,4
 • SEER / SCOP: 6,1 / 4
 • Опсег на работа: -15°C ~+50°C
 • Димензии на надворешна единица: 700 x 544 x 245 mm
 • Димензии на внатрешна единица: 820 x 280 x 195 mm
 • Звучен притисок (dB): 20
 • Био филтер, филтер за прaшина
 • Функционалности: 1W Stand by, 24h Timer, Auto swing, Автоматски начин на работа, Безшумно управување, Blue fin, Детекција и приказ на грешки, ECO mode, Функција на самоќистење, Функција за заштеда на енергија, јонизатор, меморија, ножен режим на работа, старт при низок напон, Turbo mode
 • Гаранција 3 години

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.