-9%

VIVAX Инвертер клима уред ACP 12CH35AEXI

 • Капацитет на ладење: 4.1kW
 • Капацитет на греење: 4.2kW
 • Циркулација на воздух: 600 m3
 • Просечна моќност: 3.5/3.8 kW

24,190.00 ден 21,990.00 ден

Спореди

Опис

VIVAX Инвертер клима уред ACP 12CH35AEXI

 • Капацитет на ладење: 4.1kW
 • Капацитет на греење: 4.2kW
 • Просечна моќност: 3.5/3.8 kW
 • Енергетска класа на греење: А+
 • Енергетска класа на ладење: А++
 • Влезна снага на ладење: 1237 W
 • Влезна снага на греење: 964 W
 • Циркулација на воздух: 600 m3
 • Капацитет на одвлажнување: 1.20l/h
 • Ниво на бучава: 53 dB
 • Опсег на работа: Од -15℃ – До 50℃
 • Препорачана површина: 35m2,
 • Фреон: R32,
 • Филтри: Филтер за прашина
 • Димензии надворешна единица: 700mm X 500mm X 275mm
 • Димензии внатрешна единица: 805mm X 285mm X 194mm
 • Гаранција: 3 години

Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.