-13%

VIVAX Инвертер клима уред ACP 12CH35AEEI

– Капацитет: 12000 BTU
– Енергетска класа лад/гре: A++/A++
– Потрошувачка при ладење: 0,977 kW
– Потрошувачка при греење: 1,095 kW


48,500.00 ден 41,999.00 ден

Спореди

Опис

VIVAX Клима уред инвертер ACP-12CH35AEEI R32

 • Капацитет: 12000 BTU
 • Енергетска класа лад/гре: A++/A++
 • Потрошувачка при ладење: 0,977 kW
 • Потрошувачка при греење: 1,095 kW
 • Фреон: R32
 • SEER: 8,1
 • SCOP: 4,6
 • Опсег на работа: -25 do +50 °C
 • Бучност внат. единица: 42 dB
 • Бучност над. единица: 55,5 dB
 • Проток на воздух: 600 m3/h
 • Одвлажнување: 1,2 l/h
 • WiFi Ready
 • Лед дигитален приказ
 • 24h Timer
 • Auto swing
 • Автоматски начин на работа
 • Бесшумно управување
 • Bio филтер
 • Филтер за прашина
 • Детекција и приказ на грешки
 • Самочистење
 • Функција за заштеда на енергија
 • Golden fin
 • Греачи на компресорот и кондензаторот
 • I feel функција – Follow me
 • Јонизатор
 • Меморија на последниот начин на работа
 • Ноќен режим
 • Старт при низок напон
 • Turbo mode
 • Макс. должина на црева: 25 m
 • Димензии внат. единица: 802 x 297 x 189 mm
 • Димензии над. единица: 800 x 554 x 333 mm
 • Боја: бела
 • 3 години гаранција

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.