-13%

VILLAGER Моторен чистач на снег VST 50

– Потезен стартер
– Подесување на далечината на исфрлање на снегот
– Четиритактен мотор со воздушно ладење
– Волумен на моторот 196 cm³


36,800.00 ден 32,000.00 ден

Спореди

Опис

Најмалиот моторен чистач на снег во асортиманот на Villager, компактен и исклучиво ефикасен во работата на есктремно ниски температури. Со работната површина од 535 мм ќе им удоволи и на оние корисници кои бараат исклучителност. Мобилен и лесен за манипулација, ќе ви овозможи брзо и ефикасно чистење на снегот и пренесување на снежните наноси онаму каде што вие сакате.

 • Потезен стартер
 • Подесување на далечината на исфрлање на снегот
 • Четиритактен мотор со воздушно ладење
 • Волумен на моторот 196 cm³
 • Моќност на моторот / број на вртежи 3.8 kW / 3600 rpm
 • Работна ширина 535 mm
 • Работна длабина 510 mm
 • Далечина на исфрлање на снег од 5 до 11 m
 • Пречник на тркала 330 mm
 • Број на брзини напред 4
 • Број на брзини назад 1
 • Тежина 58 kg

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.