-13%

TOSHIBA Инвертер клима уред Suzumi Plus RAS-18PKVSG-E

 • Енергетска класа при ладење / греење: A / А
 • Зголемени капацитети и опсег на работа
 • 7 во1 IAQ антибактериски филтрирачки систем
 • Капацитет -ладење / греење (kW):5,0 (1,10 ÷ 6,00) / 6,0 (0,80 ÷ 6,50)82,440.00 ден 71,690.00 ден

Спореди

Опис

TOSHIBA Инвертер клима уред Suzumi Plus RAS-18PKVSG-E

 • Енергетска класа при ладење /греење: A / А
 • Зголемени капацитети и опсег на работа на ладење / греење
 • Најнова Toshiba TWIN ROTTARY компресорска технологија (кај моделите од 5,0 kW па нагоре)
 • Опција за далечински управувач тип RB-RXS30-E со можност за неделен тајмер со 4 дневни поставувања, „Hi-Power“, „8ºC (заштита од замрзнување)“ финкции (со доплата)
 • 7 во1 IAQ антибактериски филтрирачки систем, функција на самочистење
 • Опсег на работа ладење – надворешна температура од -10 ÷ 46 oC
 • Опсег на работа греење – надворешна температура од -15 ÷ 24 oC
 • Капацитет-ладење/греење (kW):5,0 (1,10 ÷ 6,00) / 6,0 (0,80 ÷ 6,50)

Во денешно време кога трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме, важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала и докажала дека е најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Затоа, ако се одлучувате да купите инвеертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука и допридонесувате до поздрава и почиста околина, а и сметките за струја ќе ви се намалат.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.