-13%

TOSHIBA Инвертер клима уред Bi-Flow RAS-13PAVSG-E R32

– A++ / A+ висока енергетска класа при ладење /греење
– греење во подот – долна зона, елегантен дизајн, тивка работа
– ефикасен Pure-Flow и IAQ филтрирачки систем, функција на самочистење


100,610.00 ден 87,490.00 ден

Спореди

Опис

TOSHIBA Инвертер клима уред Bi-Flow RAS-13PAVSG-E R32

  • A++ / A+ висока енергетска класа при ладење /греење
  • греење во подот – долна зона, елегантен дизајн, тивка работа
  • ефикасен Pure-Flow и IAQ филтрирачки систем, функција на самочистење
  • опсег на работа ладење – надворешна температура од 15 ÷ 46oC
  • опсег на работа греење –надворешна температура од -15 ÷ 24oC
  • Капацитет -ладење / греење (kW):3,5 (1,1 ÷ 4,1) / 4,2 (1,0 ÷ 5,0)

Зошто треба да го изберете Toshiba климатизерот? Во денешно време трошоците за живот постојано се накачуваат, а луѓето стануваат се посвесни за климатските промени и последиците по околината во која живееме. Важно е да придонесеме до нејзино намалено загадување, а воедно и да заштедиме и да користиме што поекономични извори на греење и ладење. Инвертер технологијата на клима уредите до сега се покажала како најекономичното решение кога станува збор за ладењето и греењето, а воедно и најеколошкото. Со технологија која постојано напредува и користење на еколошки гасови, клима уредот денес стана неизоставен дел од секој дом. Затоа, ако се одлучувате да купите инвертер клима уред, знајте дека носите правилна одлука, а планетата ќе ви биде благодарна.

Елипсо – Техника со стил!

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.