-13%

TIGAR Пневматици 225/45 R17 94W XL

– Брзински индекс: W (270 км/ч)
– Индекс на носивост: 94 (670 кг по гума)


5,290.00 ден 4,600.00 ден

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: W (270 км/ч)
  • Индекс на носивост: 94 (670 кг по гума)
  • Новата модерна шара со изглед на рибина коска дава уникатен изглед на гумата. Шарата е креирана од Европски дизајнер.
  • Нуди удобно и сигурно возење во сите услови и сезони.
  • Оптимално кочење во суви и влажни услови благодарение на новата Silica компонента.
  • Избалансираните перформанси на гумите нудат комплетна безбедност во текот на целата година.
  • Оптимизирана потрошувачка на гориво.

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.