-13%

TIGAR Пневматици 205/60 R15 91V HIGH PERFORMANCE

– Брзински индекс: V (240 км/ч)
– Индекс на носивост: 91 (615 кг по гума)


4,460.00 ден 3,880.00 ден

Спореди

Опис

TIGAR Пневматици 205/60 R15 91V HIGH PERFORMANCE

  • Брзински индекс: V (240 км/ч)
  • Индекс на носивост: 91 (615 кг по гума)
  • Лесен за контрола при секоја брзина
  • Асиметричен дизајн на шарата со круто ребро
  • Силни перформанси на влажни и суви патишта
  • Оптимизирана шара и конструкција на куќиште
  • Зголемена длабочина на шарата, подобрена ригидност на блоковите на шарите
  • Оптимизирана потрошувачка на гориво.
  • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.