-13%

TIGAR Пневматици 155/70 R13 75T TOURING

– Брзински индекс: T (190 км/ч)
– Индекс на носивост: 75 (387 кг по гума)


2,640.00 ден 2,300.00 ден

Спореди

Опис

  • Брзински индекс: T (190 км/ч)
  • Индекс на носивост: 75 (387 кг по гума)
  • Летна гума со симетричен дизајн, создадена од програмери од Мишелин за мали градски возила
  • По пристапна цена се карактеризираат со лесно и стабилно ракување и брзо кочење на сув и мокар пат, висока отпорност на аквапланинг, удобност при возење и долг животен век
  • Гаранција 2 години

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.