-8%

TESLA Таблет TTM8.13G

 • Оперативен систем : 6.0 Marshmallow
 • Големина на екран: 8″ IPS LED backlight, multitouch
 • Боја : црна
 • Камера: 2MPix , 5MPix6,190.00 ден 5,699.00 ден

Спореди

Опис

 • Оперативен систем : 6.0 Marshmallow
 • Големина на екран: 8″ IPS LED backlight, multitouch
 • Боја : црна
 • Камера: 2MPix предна, 5MPix задна
 • Процесор: MediaTek 8321 Quadcore 1.3GHz
 • Графика : Mali 400, OpenGL ES 2.0
 • Mеморија: 1 GB
 • Хард диск : 16 GB
 • microSD (TransFlash) до 128GB
 • SIM slot  2x nano SIM
 • Bluetooth
 • 3G/WiFi, 3G Voice
 • Звучници
 • Микрофон
 • Батерија: Lithium ion 5000mAh

Можност за одложено безкаматно плаќање во нашите продажни салони, со платежните картички на:
Стопанска банка до 48 рати, НЛБ банка до 48 рати, Халк банк до 24 рати, Динерс до 12 рати!

Следнава табела ќе ви помогне да го видите износот на месечната рата со внесување на вредноста на купувањето и бројот на рати.

Внеси вредност на купувањето:
Избери број на рати:
Износ на месечна рата е:
 

денари

*износот на месечната рата е информативен.